Menu Zavřeno

Kardioběh – další díl Běžeckého poháru mládeže

logo_new
Nové logo PKAS

V neděli 17. září se v Plzni uskutečnil 16. ročník Plzeňského kardioběhu. Tato oblíbená akce se koná v plzeňské čtvrti Roudná. Tratě závodu vedou v okolí Fakultní nemocnice a podél řeky Mže. Na start se za teplého počasí postavilo 269 běžců všech věkových kategorií. Dětí, které soutěžily v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, bylo 173. Trať 5,8 km běželo 63 běžců a trať 9 km 33 běžců. Děti běžely na tratích 300 m, 750 m a 1,7 km. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Nikolas Štich, Veronika Heroutová (oba ŠAK při ZŠ Přeštice), Jakub Weber, Johana Hajšmanová, Jaroslav Vyhnal, Tereza Šturmová (všichni TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Adam Soukup (Aktiv Sport Horšovský Týn), Daniela Beranová (Mílaři Domažlice), Vojtěch Koželuh, Veronika Břízová (oba AK Škoda Plzeň), Tomáš Kraus (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) a Lucie Pernicová (AK Škoda Plzeň). V závodě na 5,8 km zvítězil v čase 20:30 min Václav Beran z AK Škoda Plzeň před svým týmovým kolegou Davidem Špale (21:14 min) a Janem Riegelem z Dobřan (22:54 min). Nejrychlejší ženou byla Barbora Šturmová z Forrest Gump teamu, která zároveň doběhla na 7. místě v absolutním pořadí v čase 24:20 min. Druhá Martina Karasová z Plzně doběhla v čase 28:38 min. Třetí skončila Michaela Starinčáková (Plzeň Vtahu) v čase 29:56 min. Vítězi jednotlivých kategorii se stali Václav Beran, Jan Riegel, Karel Černý (Atmos Chrást), František Šika (AC Trial Plzeň), Vlastimil Kubal (Stod), Michaela Starinčáková, Barbora Šturmová, Renata Javůrková a Jindra Zahálková (KB Chlumčany). Závod na 9 km suverénně vyhrál Lukáš Krýsl z AC Domažlice v čase 33:47 min. Druhý doběhl Václav Lorenc z Fitness Luby v čase 36:09 min a třetí Karel Jukl (SV Stříbro) v čase 36:19 min. Mezi ženami zvítězila Kateřina Břachová v čase 46:05 min před Míšou Ludmilou Kubíkovou (TJ Sokol Touškov) v čase 49:25 min a Petrou Křenovou v čase 50:17 min. Vítězi věkových kategorií se stali Lukáš Krýsl, Karel Jukl, Jan Majer (ED system Silvini Team), Jiří Vrabec (Fírové Plzeň), Karel Fait (AGP Domažlice), Zuzana Lagová, Kateřina Břachová, Petra Křenová a Míša Ludmila Kubíková. Na Roudné panovala tradičně příjemná atmosféra podpořená koncertem kapely Švihadlo, rautem a skákacím hradem. Akcí provázel moderátor Josef Kožnar. Plzeňský kardioběh organizuje agentura Pro Sport Activities a Kardiologie V Sadech. Poděkování za podporu patří i partnerům akce VZP, ÚMO Plzeň 1, ÚMO Plzeň 3, městu Plzeň, Plzeňskému kraji, Nadaci 700 let města Plzně, RK Evropa a firmě SNT Plus.

VÝSLEDKY

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ BĚŽECKÉHO POHÁRU

Seriál závodů pro mládež pokračuje další týden 23.9. odloženým závodem na Zelenově (Domažlicko)