Mistrovská desítka na dráze s úspěchy Západočechů

Tereza Hrochová, Jakub Davidík a Jiří Špiroch se radují z medailových úspěchů

Fotozdroj AK ŠKODA Plzeň a TJ Baník Stříbro

Ve slovenské Žilině se konalo spojené Mistrovství ČR a SR v dráhové desítce.

Tereza Hrochová má za sebou zajímavý dvojboj, který na webu atletika.cz okomentovali takto:

Přesto, že Tereza Hrochová absolvovala před týdnem maraton v Hamburku, rozhodla se po náročném startu závodit i na mistrovství republiky v dráhové desítce. Vědoma si toho, že je jasnou favoritkou na zlato, šetřila v první polovině závodu síly a držela se v balíku čelní skupiny. Zhruba po šesti kilometrech pak svým soupeřkám velmi dynamickým způsobem nastoupila, a ty neměly šanci reagovat. Následně si v poklidu doběhla pro svůj premiérový titul na této distanci v čase 35:12.98. Svůj první start na trati 10 000 metrů proměnila v zisk mistrovského stříbra opavská Barbora Lampová, která si s tratí poradila v čase 35:27.00. Bronz si na krk pověsila a Gabriela Veigertová za 35:56.15.

Další medailovou radost přivezl do Stříbra Jiří Špiroch, který doběhl v juniorském závodě na stříbrné pozici v čase 32:35.02.

Medailově se dařilo i Západočechům startujícím již v barvách pražských klubů.

Jakub Davidík se překvapivě představil na nejdelší dráhové distanci a byl z toho bronz v kvalitním výkonu 30:22.10.

Eliška Hostková, vloni startující v barvách Sušice, ozdobila svůj start vítězstvím a novým osobním rekordem 36:19.84.