Menu Zavřeno

Soutěže družstev uzavřely svoji základní část

2koloextraliga2019
Jiří Kubeš reprezentující v extralize Škodu Plzeň

foto J. Kottas

ŠKODA PLZEŇ ve finále Extraligy představí obě družstva.
AC Domažlice v baráži o extraligu. 
A další ligové výsledky 
Komentář MIchal Černého (AK ŠKODA) k Extralize: Druhé kolo atletické extraligy, které hostila pražská Dukla rozhodlo o šesti nejlepších týmech ČR, které postoupily do finálového klání MČR družstev mužů a žen. Ženy AK ŠKODY Plzeň chtěly navázat na svůj úspěch z prvního kola, kdy extraligové kolo ovládly. To se bohužel úplně nepovedlo a skončily na 6 místě. Ve vyrovnané soutěži je dělilo na třetí příčku v tomto kole 14 bodů. Po sečtení obou kol tak patří Škodovce celkové třetí místo v atletické extralize a od celkové stříbrné pozice je dělily pouze dva pomocné body v druhém kole. I tak je to výborná výchozí pozice do finálového klání. Nutno ovšem dodat, že po vítězství v prvním kole toto celkové bronzové umístění v extralize je trochu zklamáním, když nás dělilo od stříbra tak malinko. Tým v tomto kole táhly svými výkony opět Daniela Ledecká a Orysia Demianiuk. Skvěle si taktéž vedla legenda vrhačských sektorů Lenka Valešová a individuálním vítězstvím ve výškařském sektoru mile překvapila Denisa Majerová.

Mužský tým ŠKODY Plzeň vstupoval do druhého kola s hrozbou účasti v baráži. To ovšem neodpovídá reálné síle našeho týmu a hned se to také ukázalo. Muži do poslední disciplíny atakovali medailové pozice a obsadili nakonec 4. místo o 6 bodů za Univerzitou Brno. Těchto 6 bodů je nakonec dělilo i od celkové čtvrté pozice. Mužům tak patří nakonec šestá pozice a rovněž jako tým žen postupují do finále MČR. Bodově doslova řádili v týmu Vasil Koval a Serhii Kruk. Individuální vítězství si připsal kladivář Patrik Hájek a výborně si vedl i Michal Forejt. 

Finále proběhne 7. a 8. září v Hodoníně.
VÝSLEDKY EXTRALIGY ZDE
Streamovaný přenos z Extraligy ZDE

Dařilo se i mužům Domažlic v I. lize, které 4. kolo ovládli a mohou se připravovat na start baráže o Extraligu, který se uskuteční pod pořadatestvím AC Sparta Praha v Praze v Edenu.

Naopak opět jen boj o první ligu čeká ženy z Petřína, které dle průběžných propočtů obsadily 7. místo. Čeká se ještě na potvrzení od ŘP soutěže. Výsledky z I. ligy sk. A ZDE

Další přehled:
VÝSLEDKY II. ligy sk. B ZDE
VÝSLEDKY OMD mužů a žen ZDE
Zpravodaj po 4. kolech z OMD ZDE