Menu Zavřeno

MČR žactva: Titul pro Adama Nováka, Ondřeje Špirocha a štafetu Škody Plzeň

fotografie Karolína Kupecká, Veronika Matulková, facebook AK ŠKODA

Tradičně proti vrcholné halové akci evropského či světového formátu se koná v České republice halový žákovský šampionát.

I zde západočeská atletika zaznamenala zajímavá umístění a několik medailových úspěchů:

Adam Novák (Sokol SG Plzeň) zvládl úspěšně rozběh na 300m a do finále šel jako jeden z favoritů na medaili. Ve finále běžel skvěle a v nejlepším letošním českém čase 37,20s si doběhl pro zlato.

Ondřej Špiroch (TJ Baník Stříbro) nenechal nikoho na pochybách a již od prvních metrů udával tempu závodu, vedl na 1000, 2000ma v cíli z toho byl náskok 17 sekund na další pronásledovatele. Čas vítěze 09:30.50.

štafeta 4x200m žáci – AK ŠKODA Plzeň – velice silnou sprinterskou čtveřici dali dohromady  Škodováci ve složení Vít Čechura, Antonín Pták, Jakub Nygrýn a Vítek Kořenek. V letošním nejlepším čase 1:37,00 ovládli celé startovní pole a vezou do Plzně zlatou medaili.

Stříbro si vybojovala Kristýna Záhořová (TJ Baník Stříbro) na 150m, když se prezentovala výkonem 18,79s.