Menu Zavřeno

MČR v hale: Zlato Petržílkové, Štefely a štafety!

FOTOZDROJ AK Škoda Plzeň

Ostravská atletická hala patřila o víkendu 18. a 19. února mistrovskému závodu dospělých. Medailovou radost zažívají i atleti z našeho regionu:

Tereza Petržílková potvrdila skvělou formu z předchozích závodů a v novém osobním rekordu, potvrzeném limitu na HME v Istambulu zvítězila na 400m výkonem 52, 19s!

Tereza pozlatila úspěšný víkend i se štafetou n 4x200m, když po diskvalifikaci favoritek z USK Praha, děvčata ze Škody Plzeň zvítězila výkonem 1:37,36. Na stupně vítězů Terku doprovodila ještě Viktorie Jánská, Ema Šefránková a Anežka Kárníková.

Úspěšné vystoupení štafet potrhla bronzovou medailí čtveřice dívek ze Sokola SG Petřín ve složení – Lucie Zavadilová, Anežka Voříšková, Barbora Viktorová a Veronika Sládková.. Děvčata si zapsala výkon 1:41,63.

Dalším úspěšnou disciplínou pro škodováky byla výška, kde se jim podařil získat double. Zlato vyhrál Jan Štefela za letošní nejlepší výkon 219 cm a druhý byl Josef Adámek výkonem 213 cm.

Bronz si připsal Jakub Forejt, který si v kouli vytvořil nový osobní rekord 17,17m.