Menu Zavřeno

NEJLEPŠÍ ATLETI PKAS 2022 – DOSPĚLÍ

První páteční večer roku 2023 patřil ve společenském sálu SOUE Plzeň vyhlášení nejlepších atletů v Plzeňském kraji za rok 2022. Za přítomnosti hejtmana Plz. kraje Rudolfa Špotáka a náměstků Vladimíra Kroce s Martinem Záhořem, ředitelky Sportovního gymnázia Mileny Majerové a dalších hostů proběhlo dekorování tří nejlepších v kategorii dospělých:

UMÍSTĚNÍ

  1. TEREZA HROCHOVÁ

  2. JAN ŠTEFELA

  3. TEREZA PETRŽÍLKOVÁ

NOMINACE

ADÁMEK JOSEF (SKPLZ) – 21. místo ME skok vysoký, 2. místo MČR skok vysoký, 3. místo HMČR skok
vysoký, krajský rekord ve skoku vysokém
BAKLIKOVÁ MICHAELA (SKPLZ) – 43. místo MU chůze 20 km, 3. místo HMČR chůze 3000 m
FOREJT JAKUB (SKPLZ) – 1. místo MU U22 hod diskem, 5. místo MU U22 vrh koulí, 1. místo HMČR vrh
koulí, 3. místo MČR vrh koulí, 1. místo MČR U23 hod diskem
FOREJT MICHAL (SKPLZ) – 2. místo HMČR vrh koulí, 2. místo MČR hod diskem
HROCHOVÁ TEREZA (SKPLZ) – 17. místo MS maraton, 9. a 11. místo MS Běh do vrchu, 23. místo ME
maraton, účast na Evropském poháru v běhu na 10 km, 1. místo MČR půlmaraton, 1. místo MČR 5000
m, 1. místo MČR kros (2021), 1. místo MČR přespolní běh, 2. místo MČR 10 000 m, 2. místo MČR 10 km
silnice, krajský rekord půlmaraton, krajský rekord 5 000 m
JŮDA RADEK (SKPLZ) – 16. místo Evropský pohár ve vrzích Hod oštěpem
JAŠA TOMÁŠ (SKPLZ) – 3. místo MČR kros-mílaři (2021)
MAJERČÁK JAKUB (SKPLZ) – 3. místo MU U22 štafeta 4x 400 m, 1. místo MČR U23 400 m (rekord
mistrovství)
MAJEROVÁ DENISA (SKPLZ) – 2. místo MČR skok vysoký, 3. místo HMČR skok vysoký, halový krajský
rekord v pětiboji, vyrovnaný krajský rekord ve skoku vysokém
MARČÍK VLADIMÍR (SKPLZ) – 2. místo HMČR 3000 m, 2. místo MČR půlmaraton, 3. místo MČR 10 km,
3. místo MČR přespolní běh, 1. místo MČR kros-mílaři (2021)
OTT TOMÁŠ (SKPLZ) – 3. místo MČR hod kladivem
PÁNÍK MAREK (SKPLZ) – 5. místo MU U22 110 m překážek
PETRŽILKOVÁ TEREZA (SKPLZ) – 21. místo HMS 400 m, 18. místo ME 400 m, účast na ME ve štafetě
4x 400 m, 2. místo HMČR 400 m, 2. místo MČR 400 m, krajský halový rekord 400 m
POSPÍŠIL MATOUŠ (SKPLZ) – 4. místo MU U22 trojskok
REŽ JAKUB (SKPLZ) – 5. místo MU U22 100 m, 3. místo MU U22 štafeta 4x 100 m
SCHEJBALOVÁ TEREZA (SKPLZ) – 2. místo MU U22 skok o tyči
SUCHÁ LINDA (SKPLZ) – 1. místo MU U22 skok daleký, 1. místo MU U22 trojskok, 1. místo MČR skok
daleký, 1. místo MČR trojskok, 2. místo HMČR trojskok, 1. místo MČR U23 trojskok, 3. místo MČR U23
skok daleký
SURÁKOVÁ ANNA (SKPLZ) – 2. místo MU U22 1500 m, 3. místo MČR 800 m, 1. místo MČR U23 1500 m,
2. místo MČR U23 800 m
ŠŤASTNÁ KATEŘINA (SKPLZ) – 5. místo MU U22 hod oštěpem
ŠTEFELA JAN (SKPLZ) – 7. místo ME skok vysoký, 3. místo MU U22 skok vysoký, 1. místo MČR skok
vysoký, 2. místo HMČR skok vysoký, 1. místo MČR U23 skok vysoký, halový krajský rekord ve skoku
vysokém
TICHÁ BARBORA (SKPLZ) – 16. místo Evropský pohár ve vrzích Hod diskem, 1. místo MČR hod diskem
VALEŠOVÁ LENKA (SKPLZ) – 2. místo HMČR vrh koulí
ZIKMUNDOVÁ JANA (SKPLZ) – 41. místo MU chůze 20 km, 3. místo MČR chůze 35 km, krajský rekord
20 km chůze, krajský rekord 35 km chůze

autor fotografií Eva Perglerová