Menu Zavřeno

Běh plzeňské teplárenské – Běžecký pohár Plz. kraje

fotozdroj Ladislava Čejková

29. 8. 2022. V sobotu 27. 8. se v Plzni na Ostende uskutečnil devátý ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Na start všech běhů se postavilo celkem 185 běžců všech věkových kategorií. 99 dětí závodilo v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, 7 běžců si vyzkoušelo méně náročnou trať o délce 2 km, 29 jich běželo závod na 3,5 km a 50 se jich zúčastnilo hlavního závodu na 5,5 km. Bohužel již třetím rokem v řadě panovalo v den závodu zamračené počasí s občasnými dešťovými přeháňkami. Celkovým vítězem běhu na 5,5 km se stal Lukáš Krýsl z AC Domažlice, který doběhl v čase 18:20,2 min. Se ztrátou necelých osmi vteřin doběhl na druhém místě Martin Honc z AK Škoda Plzeň (18:27,8 min) a třetí Tomáš Eisner v čase 18:50,6 min. Nový traťový rekord mezi ženami vytvořila vítězka Petra Šmákalová ze Sokola SG Plzeň-Petřín. Trať zdolala v čase 20:17,8 min. Druhá skončila Kristýna Eisnerová v čase 23:06,1 min a třetí Alena Vintrová v čase 23:08,8 min. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Lukáš Krýsl, Petr Minařík (AC Falcon Rokycany), Tomáš Nesvačil (Příbram), Jiří Procházka (RMT), Míra Kasík (Český běžecký klub), Alena Vintrová, Kristýna Eisnerová, Petra Šmákalová a Jindra Zahálková (KB Chlumčany). V běhu na 3,5 km zvítězil potřetí v řadě Pavel Štěpánik z AK Škoda Plzeň. Doběhl v čase 11:09,4 min. Velkou část trati s ním běžel pohromadě Lukáš Krýsl z AC Domažlice. Ten skončil druhý v čase 11:21,6 min. Na třetím doběhl Petr Minařík z AC Falcon Rokycany v čase 12:10,1 min. Nejrychlejší ženou byla Soňa Müllerová Z TJ Baník Stříbro v čase 14:26,3 min. Druhá skončila v čase 14:37,0 min Barbora Třísková z ASK Dipoli, ročník narození 2011, a třetí Aneta Schwarczová (AK Škoda Plzeň) v čase 14:58,6 min. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Pavel Štěpánik, Petr Minařík, Pavel Leitl z Plzně, Soňa Müllerová, Barbora Šturmová (Forrest Gump team) a Zlata Lukášková (SV Stříbro). Na medailových pozicích běhu na 2 km se umístili Tomáš Minařík, Petr Minařík (oba AC Falcon Rokycany), Jaroslav Váňa (SK Plzeň-Bolevec), Monika Polomisová, Zuzana Ulrichová (Běžci Chomutov) a Nikola Divišová z Klatov. Děti soutěžily v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje a běžely své závody v lesích okolo kempu na Ostende. Jejich trasy měřily 300 m, 750 m, 1,1 km a 2 km. Vítězi svých kategoriích se stali Kateřina Šilhánková, Adam Rubáš, Dorota Wagnerová, (všichni Aktiv Sport Horšovský Týn), Václav Němeček (TJ Sokol SG Plzeň – Petřín), Karolína Klepačová ((Pětibojařské sportovní centrum v Plzni), Tomáš Minařík (AC Falcon Rokycany), Veronika Břízová (AK Škoda Plzeň), Leonard Mastný (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Klára Slavíková (AK Škoda Plzeň), Ondřej Špiroch (TJ Baník Stříbro), Kristýna Čechová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) a Jan Škarban (AK Škoda Plzeň). Na všechny běžce čekal u pláže na Ostende zajímavý doprovodný program. Děti si mohly nechat pomalovat obličej, k dispozici měly dva skákací hrady a Plzeňské teplárenská rozdala v tombole 45 krásných cen. O zábavu se staral moderátor David Brabec. Čestnými hosty byl opět zlatý medailista z OH v Mexiku 1968 ve střelbě z malorážky Jan Kůrka, dále zastupitelka Plzeňského kraje Radka Trylčová a obchodně-technický ředitel Jakub Vojta. Jako již tradičně, závodu na 5,5 km se zúčastnil předseda představenstva Plzeňské teplárenské Roman Jurečko.