Chodská 1500 – mezinárodní mítink, krajské mistrovství žactva a běžecký pohár

Chodská 1500 – mezinárodní mítink, krajské mistrovství žactva

a Běžecký pohár mládeže

Chodská 1500 – vítězové hlavního závodu, foto Miroslav Benda

V neděli 14.8. v rámci Chodských slavností se uskutečnil také tradiční mítink Chodská 1500. Mezinárodní mítink zpestřily starty evropských a jamajských atletů, kteří ovládli běh na 100m mužů i žen. Medailsté ze světových akcí Oshane Bailey a Shashalee Forbes předvedli očekávaně výborné sprinterské výkony, Oshane nakonec v mírném protivětru zaostal 8 setin za rekordem mítinku a zaběhl čas 10,28s. Shashalee rekord byť jen těsně, ale rekord v protivětru 2,6m/s překonala.

1500m bylo v režii Jakuba Davidíka a polského mílaře Filipa Ostrowskiého, který nakonec také ovládl jeden z hlavních závodů za výkon 3:43,82. Závod žen byl nakonec v režii Slávistky Anny Šimkové výkonem 4:24,66.

Cena Jana Mazance na 300m patřila premiérově Ondřeji Míkovi ze Škodovky za 33,92s a několikanásobné polské medailistce na 400m Marleně Gola 38,67s.

Ozdobou byla i výška, kde se skákalo na 220 cm. Loňský vítěz Vadim Kravchuk tuto metu nepřekonal na rozdíl od čínského výškaře Guobiao Wu , který byl úspěšný.

V ženskou výšku ovládla medailistka z MČR – Denisa Majerová ze Škodovky za 176 cm.

V rámci mítinku se také konaly přebory Plzeňského a Karlovarského kraje žactva na 1500m, jehož výsledky najdete v přehledu a také běžecký pohár mládeže, který i přes prázdninové parné dny zaznamenal účast 100 závodníků .