Menu Zavřeno

Ohlédnutí za sezónou 2021 – 1 – dospělí

V pátek 7.1. dojde k vyhlášení nejlepších atletů našeho kraje od dospělých po žactvo. Přinášíme seriál, kde se ohlížíme za sezónou 2021 a jejími vrcholy.

I přes covidová opatření měla sezóna 2021 řadu vrcholů a úspěšných vystoupení atletů z našeho regionu.  V první díle našeho ohlédnutí se podíváme mezi seniorské závodníky, kde pevně drží otěže naší regionální reprezentace AK ŠKODA Plzeň.

V nominaci na atleta PKAS v této věkové kategorii byli jen zástupci tohoto klubu! Přesto úspěchů byla celá řada.  Asi nejvíce se aktuálně vyjímají výkony

TEREZY HROCHOVÉ

v olympijském roce toho Tereza opravdu zvládla hodně a opravdovou třešiňkou na dortu byla účast v závodě na olympijských hrách v Tokiu, respektive v Sapporu, kde se olympijský maraton běžel. Bohužel i vlivem aktuální indispozice, to nevyšlo úplně podle představ, ale olympijský závod se nevzdává skoro za žádných okolností, a tak byla klasifikována jako 58. Kromě maratonu a jeho úspěšné kvalifikace je Tereza také trojnásobnou mistryní ČR (půlmaraton, běh do vrchu, kros), účastnicí ME v krosu 49. místo a stříbrnou z Běchovic, a dvakrát z dráhy 5000m a 10 000m.

Podrobné výsledky v kartě ATLETA, kde také najdete, že je nejlépe hodnocna v rámci světového raikingu na 10000m, kde ji patří 190. příčka.

A rovněž hlavní adeptkou na nejlepšího atleta PKAS za rok 2021.

Další ze senzačních výsledků, můžeme je zajisté zařadit mezi překvapení celého desetiletí bylo úspěšné vystoupení

JANA ŠTEFELY

opavský rodák již několik let reprezentuje plzeňskou atletiku a letos se dostal na svůj vrchol. po úspěšně zvládnuté kvalifikaci na ME do 22 let se představil ve finále, kdy si skončil nový osobní rekord 220 cm a stal se zcela překvapivě mistrem Evropy do 22 let! V rámci MČR posbíral dvě medaile a to zlato na dvaadvacítkách a stříbro na HMČR. Necinklo to jen na MČR, kde na pokusy byl lepší i jeho oddílový parťák Josef Adámek.

Dařilo se i dalším:

MICHAL FOREJT

vyladil svoji formu směrem k ME do 22 let, kde postoupil do užšího finálového klání, kde obsadil 8. místo za výkon 56,30m (v kvalifikaci 56.39m). Svůj osobák si potom vylepšil na jediném velkém diskařském mítinku v ČR – Memoriálu Ludvíka Daňka na 57,58m.

Čtveřice vrhačů na Zimní poháru ve vrzích (Jakub a Michal Forejtové, Barbora Tichá a Krištof Kozač)

TEREZA PETRŽÍLKOVÁ

se nominovala na HME do polské Toruně, kde startovala na 400m a skončila 28., dále byla součástí štafety třetí na 4x400m Evropském poháru družstev v Kluži či také se objevila v nominaci jako náhradnice na MS štafet. Z individuálních startů brala nakonec dvě stříbrné medaile na MČR.

LINDA SUCHÁ

hořký vrchol sezóny si prožila dálkařka Linda Suchá, když před finálovým závodem na ME do 22 let byla pozitivní na covid a musela se vzdát svých medailových snů. Jinak na domácí scéně byl Linda velice úspěšná 3 zlata z MČR v dálce a tři medaile v trojskoku.

KOZAČ KRYŠTOF – EVROPSKÝ POHÁR VE VRZÍCH U23 – 12. místo

NA ZÁVĚR JEŠTĚ ABECEDNÍ SEZNAM NOMINOVANÝCH ZÁVODNÍKŮ A JEJICH ÚSPĚCHŮ NA ATLETA PKAS:

ADÁMEK JOSEF (SKPLZ) – 3. místo MČR skok vysoký

BUREŠOVÁ VERONIKA (SKPLZ) – 2. místo MČR U23 štafeta 4×400

FOREJT MICHAL (SKPLZ) – 8. místo ME U23 hod diskem, 10. místo EVROPSKÝ POHÁR VE VRZÍCH hod diskem, 2. místo MČR disk, 3. místo HMČR vrh koulí

FOREJT JAKUB (SKPLZ) – 18. místo ME U23 hod diskem, 8. místo EVROPSKÝ POHÁR VE VRZÍCH U23 hod diskem, 3. místo MČR hod diskem

JAŠA TOMÁŠ (SKPLZ) – 3. místo MČR na 10 000m

HROCHOVÁ TEREZA (SKPLZ) – 58. místo OH maraton, 1. místo MČR běh do vrchu, 1. místo MČR půlmaraton, 2. místo MČR silniční běh, 2. místo MČR na 10 000 m, 2. místo MČR 5000 m

JONÁŠOVÁ TEREZA (SKPLZ) – 3. místo MČR 400 m př., 1. místo MČR štafeta 4×400

KABYŠ DANIEL (SKPLZ) – 2. místo MČR štafeta 4×400, 3. místo MČR U23 štafeta 4×400

KOZAČ KRYŠTOF (SKPLZ) – 12. místo EVROPSKÝ POHÁR VE VRZÍCH U23 hod oštěpem, 3. místo MČR U23 hod oštěpem

LIČMAN FILIP (SKPLZ) – 18. místo ME U23 400 m př., 2. místo MČR štafeta 4×400

MAJERČÁK JAKUB (SKPLZ) – 27. místo ME U23 400 m, 11. místo ME U23 štafeta 4X400, 2. místo MČR U23 400 m, 2. místo MČR štafeta 4×400, 2. místo MČR U23 štafeta 4×100, 3. místo MČR U23 štafeta 4×400

MARČÍK VLADIMÍR (SKPLZ) – 1. místo MČR 5000 m, 3. místo MČR silniční běh

MARUŠTÍK DANIEL (SKPLZ) – 2. místo MČR štafeta 4×100, 3. místo HMČR štafeta 4×200

PÁNÍK MAREK (SKPLZ) – 2. místo MČR štafeta 4×100, 2. místo MČR U23 štafeta 4×100, 3. místo HMČR štafeta 4×200

PETŽILKOVÁ TEREZA (SKPLZ) – 28. místo HME 400 m, 3. místo EVROPSKÝ POHÁR DRUŽSTEV štafeta 4X400, 2. místo MČR 400 m, 2. místo HMČR 400 m, 1. místo MČR štafeta 4×400

REŽ JAKUB (SKPLZ) – 2. místo MČR štafeta 4×100, 2. místo MČR U23 štafeta 4×100, 3. místo MČR U23 štafeta 4×400

SCHEJBALOVÁ TEREZA (SKPLZ) – 15. místo ME U23 skok o tyči, 2. místo HMČR skok o tyči

SUCHÁ LINDA (SKPLZ) – účastnice ME U23 trojskok, 1. místo MČR skok daleký, 3. místo MČR trojskok, 1. místo MČR U23 skok daleký, 1. místo MČR U23 trojskok, 1. místo HMČR skok daleký, 2. místo HMČR trojskok

SURÁKOVÁ ANNA (SKPLZ) – 1. místo MČR U23 1500 m, 2. místo MČR U23 800m, 1. místo MČR štafeta 4×400, 2. místo MČR U23 štafeta 4×400

ŠTEFELA JAN (SKPLZ) – 1. místo ME U23 skok vysoký, 1. místo MČR U23 skok vysoký, 2. místo HMČR skok vysoký

TICHÁ BARBORA – účastnice ME U23 hod diskem, 12. místo EVROPSKÝ POHÁR VE VRZÍCH U23 hod diskem, 2. místo MČR hod diskem, 1. místo MČR U23 hod diskem

URBÁNEK PETR (SKPLZ) – 2. místo MČR štafeta 4×100

VALEŠOVÁ LENKA (SKPLZ) – 3. místo MČR vrh koulí, 3. místo MČR hod kladivem, 3. místo HMČR vrh koulí

Jak dopadla anketa o nejlepší Atleta PKAS, se dozvíme již 7. ledna  ve večerních hodinách. O výsledcích vás budeme informovat.