Menu Zavřeno

MČR družstev juniorů – zlaté juniorky a bronz pro juniory AK ŠKODA Plzeň

zdroj fotografií AK ŠKODA Plzeň

Medailový double získaly týmy AK ŠKODA Plzeň na finále MČR družstev juniorů a juniorek, které hostila pražská Slavie.

Více v oddílovém komentáři:

Zlato za suverénní výkon ve finále patří juniorkám, které vybojovaly mistrovský titul 🏆 s velkým náskokem 45 bodů před obhájcem titulu Olympem Brno. A pokud vše dobře dopadne a covidová situace v Evropě dovolí, tak se podle všeho mohou plzeňské atletky těšit příští rok na souboje s nejlepšími týmy v Evropě při poháru mistrů evropských zemí 🌍. V roce 2019 to byli právě junioři AK ŠKODY Plzeň, kteří při tomto klání nejlepších týmů senzačně ovládli svoji skupinu a vystřelili plzeňskou atletiku mezi evropskou 🔝 smetánku. Při letošním republikovém finále na Slavii junioři potvrdili svoji dlouholetou kvalitu a pokračují v medailové vlně již od roku 2018. Letos si na krk pověsili republikový bronz 🥉. Mezi lídry družstva patřily několika nasobná medailistka z MČR Daniela Volná, účastnice letošních mistrovství Evropy i světa Kateřina Matoušková a Petra Sičaková. Mezi juniory se pak nejvíce body blýskli běžci na 800 a 1 500 m Philippe Carpentier a Štěpán Trávníček či další český reprezentant věkem stále dorostenec Jakub Peterka, který startoval ve skoku dalekém a na sprintech 100 a 200 m.

VÝSLEDKY CELÉ SOUTĚŽE

Doplňme, že na nedělním finále MČR dorostenců v Kolíně se objevil i tým dorostenek AK ŠKODA Plzeň, který byl „ochuzen“ o některé opory startující o kategorii výše. Nakonec z toho bylo 8. místo.