Menu Zavřeno

Běžecký pohár mládeže Plzeňského kraje 2020 slavnostně uzavřen

Přehled vyhlášených (foto Anna Šobrová)

I přes koronavirová opatření se v loňském roce povedlo alespoň částečně uspořádat Běžecký pohár mládeže. Všechny vypsané kategorie se nakonec zúčastnily sedmi závodů. Žactvo a dorost ještě v prosinci startovalo na krajském mistrovství. Tím se 11. ročník sportovně uzavřel, ale dlouho chyběl termín a možnosti ke slavnostnímu vyhlášení. Nakonec se jej povedlo připravit až nyní začátkem září. Své prostory Erbovní sálu poskytl Státní hrad a zámek Horšovský Týn.

Ve dvanácti kategoriích byli pozváni tři nejlepší závodníci s doprovodem. Slavností podvečer provázel svým příjemným komentářem Josef Kožnar a mladá hudební skupina Out Of Context z Klatov. Ceremoniálu se ujali členové Plzeňského krajského atletického svazu v čele s jeho předsedou Petrem Konopem.

Prostory Erbovního sálu s účastníky vyhlášení – foto Anna Šobrová

Vyhlašovalo se ve třech fázích vždy po čtyřech kategoriích. Závodníci od pořadatelů byli oceněni poháry, diplomy a drobnými cenami. Některým se povedlo vítězný pohár i obhájit. Rekordmani jsou bratři Perglerové, kteří se umísťují na stupních vítězů napříč kategoriemi již sedmou, respektive osmou sezónu. Vítěze z roku 2020 uvádíme v přehledu.

2013 a ml.  Václav Němeček (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín)

2013 a ml.  Gábina Fajtová (AC Domažlice)

2011/ 2012 Adam Soukup (AC Domažlice)

2011/ 2012 Kateřina Svobodová (AK Škoda Plzeň)

2009/ 2010 Leonard Mastný  (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín)

2009/ 2010 Ema Jámborová (Adrien Elixír Elite team)

2007/ 2008 Tomáš Kraus (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín)

2007/ 2008 Lucie Pernicová (LBK Železná Ruda)

2005/ 2006 Michal Pergler (TJ Baník Stříbro)

2004/ 2005 Nela Procházková (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín)

2002/ 2003 Jan Pergler (AC Domažlice)

2001/ 2002 Kateřina Ivasienková (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín)

Vypsána je také soutěž družstev, kde se počítají body ze všech závodů a všech závodníků.  Tři nejlepší kluby byly velice vyrovnané. Vítěz AC Domažlice předčil největší klub v kraji AK ŠKODA Plzeň o pouhých 19 bodů (779 – 760). Druhý plzeňský klub TJ Sokol Plzeň Petřín získal 749 bodů a odvezl si pohár za třetí místo.

Nejlepší tým – foto Anna Šobrová

Běžecká veřejnost si pohár velice oblíbila a patří již neodmyslitelně do kalendáře závodů krajské termínové listiny. Mnohdy v poháru startují děti a v závodech pro dospělé jejich rodiče. Také 12. ročník je opět v plném běhu. Má za sebou tři závody a na programu během září hned tři další zastavení. Organizátoři pevně věří, že proběhnou všechny naplánované závody a slavnostní zakončení se stihne ještě v tomto kalendářním roce.