logo_new
Nové logo PKAS

V týdnu od 8.2. budeme postupně vyhlašovat anketu PKAS o nejlepší atlety Plzeňského kraje.

V prvním ohlédnutí se podíváme do kategorie nejstarších – dospělých.

V nominaci se objevilo 19 atletů, kteří získali v roce 2020 medaili individuální či štafetovou na jakémkoliv mistrovství České republiky seniorů či do 22 let.

Hlasující označili celkem šest jmen, které dosáhly alespoň jedné nominace mezi prvními třemi.

TEREZA HROCHOVÁ (FOTO DENISA KISIALOVÁ)

Tereza je známá svoji všestrannou vytrvalostí. I letos tomu tak bylo. Svoje medailové úspěchy sbírala v terénu, na dráze, v kopcích i na silnici. Je mistryní ČR v krosu a v běhu do vrchu. Reprezentovala také na jediném letošním Mistrovství světa. Na půlmaratónské distanci si v polské Gdyni doběhla pro 50. místo.

Tereza se připravuje v Plzni na Škodovce pod vedením Vládi Bartůňka.

2. LENKA VALEŠOVÁ

LENKA VALEŠOVÁ (FOTO DENISA KISIALOVÁ)

Lenka je typickou ukázkou toho, že když se chce, jde téměř všechno. Matka od dvou malých dětí se v letošním roce vrátila na stadiony ve skvělé formě. Domácí mistrovství jí dalo velký impuls, kterého využila asi nad očekávání. Mistrovský titul v kladivu a bronz z koule byl jeden z příběhů letního mistrovství.

V rodinném tamdemu se připravuje se svým otcem Janem Ledvinou.

3. JAKUB FOREJT

Jakub v sezóně nastálo zakotvil mezi dospělými závodníky. Domácí titul získal v kategorii do 22 let v disku a k tomu přidal ještě bronz z domácího venkovního MČR v Plzni. Osobní rekord posunul za 55m.